Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Mei Zen Kozmetik Akupunktur

Mei Zen Kozmetik Akupunktur

Mei Zen Kozmetik Akupunktur
HEP DAHA GENÇ

Geleneksel Çin Tıbbı‘nı esas alır ve içteki sağlıklı bedenin enerjisinin (Qi) yüzde dışa yansımasını amaçlar.Sağlıklı etkilere sahip bir anti-aging tedavidir. Kozmetik Akupunktur, estetik görünüm amacıyla gelenhastaya “sağlıklı bir bedene sahip” olmak getirisinide sağlar. Her tedavide, vücutta daha iyi bir enerji dengesi sağlanarak kozmetik etkinin ortaya çıkması kolaylaşır. Anti-aging tedavisi kişinin yaşlılık belirtilerini yavaşlatmak ve sağlıklarını daha iyi korumalarına destek olmaktadır.30-40 lı yaşlardan itibaren kozmetik akupunktur yaptırmak bu tedaviden en iyi şekilde yararlanmayı sağlar.

Akupunktur ince yüz çizgilerini tama yakın düzeltirken derin olanlarıda azaltıp yumuşatarak cildin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar. Kaz ayakları, Gülme çizgileri olarak da bilinir. Önceleri gülümsememizle kendini belli eden bu çizgiler, yıllar içinde yerlerini sever ve belirginleşirler. Her bir çizgiye uygulanan “küçük” iğnelerle bu kırışıklıkları terbiye etmek mümkündür.Kaş çatma çizgisi, Gözlerimiz arasındaki bu kırışıklıklar, yıllar içinde artan stresle daha da derinleşir.Nazolabial oluk,Burun kenarından ağzın köşesine kadar uzanan hattır. İnce, küçük iğnelerle bu oluk daha yumuşak ve genç bir görünüme kavuşturulur.Alın çizgileri, Kaşlara paralel yerleşen bu çizgiler de “botox” uygulanmaya çalışılan kırışıklıklardandır. Bu çizgiler boyunca ince, küçük iğneler uygulanarak son derece güzel sonuçlar alınmaktadır.Sigara çizgileri, Dudak üstünde, özellikle sigara içilmesiyle barizleşen; nikotin, karbon monoksit ve hidrojen siyanid’den kaynaklanan kırışıklıklardır. Mimik kaslarıyla ilişkili olarak da (sigara olmadan) bulunabilirler.Sarkık gözkapakları,30 yaş üstünde gözkapağı elastikiyetin azalması, yerçekimi, uyku problemleri ve dinlenememek bu çizgileri artırmaktadır. Gerek akupunkturun ”Çi” enerjisini dengelemesiyle gerekse göz çevresindeki uygulamalarla çok daha “dinç” ve “sağlıklı” bir görünüm elde edilebilir.Gözaltı krizleri,Uyku çizgileri olarak da bilinir. Gözlerin hemen altında ve yorgunluk anlarında belirginleşen kırışıklıklardır. Akupunktur ile göz çevresi kasları güçlendiğinde ve elastikiyeti artırıldığında doku kendisini çok iyi toparlar ve daha genç bir görünüm de elde edilir.Yüz dışında tüm vücutta da akupunktur ile olumlu gelişmeler olur. Ateş basmaları ve gece terlemeleri kaybolur. Gözlerde bir canlı bakış ortaya çıkar. Bu, Çin tıbbına göre kalbe ait ruhsal düşüncenin dengelenmiş enerjisini göstergesidir. Orta dereceli depresyon geriler. Ilımlı anksiyete çözülür. Çoğu Kozmetik Akupunktur hastası sindirimlerinin iyileştiğini ifade eder ki bu durum kesinlikle cilde olumlu etkiler sağlar. Hastalar kendilerini daha enerjik hissederler. Başağrıları geçer.

Kozmetik akupunktur uygulamalarında genel olarak bir yan etkiyle karşılaşılmamakla birlikte, yapılan akupunktur uygulaması sırasında bazı noktalarda bir miktar morarma meydana gelebilir. Nadiren, bazı durumlarda 1-2 mm çapında bir morluk yüzde 1-2 gün süreyle kalabilir.

Sağlıklı bir cildi muhafaza edebilmek için hastaların alkol ve sigarayı bırakmaları gerekmektedir.Uzun süre güneşte kalan ciltlerdede tedavi biraz daha uzun sürmektedir.Tedavi sonrası elde edilen kozmetik güzellik muhafaza edilmeli bu amaçlada 5 yıl süreyle yılda 4-6 kez birer seans tedaviye devam edilmelidir.

ibrahimtutak.com.tr

balikesirfiziktedavi.com

KOZMETİK AKUPUNKTUR-YAŞLANMA KARŞITI UYGULAMALAR-7

Kaz ayakları,kaş çatma çizgisi,burun dudak kenarı çizgisi,alın çizgileri,sigara çizgileri,sarkık göz kapakları ve gözaltı çizgileri yılların yüzümüzde bıraktığı izlerdir.Bunların derinliği ve uzunluğu kişiden kişiye farklı olmakla birlikte temelde genetik ve çevresel faktörlerin etkisiyle meydana gelirler.Yüzümüzün neresinde olursa olsun yüz çizgisi bizim yaşlandığımızı gösterir.Yaşlanan sadece yüzümüz değil tabiiki;bedenimiz organlarımız ve beynimiz.Uykusuzluk,çabuk yorulma,tahammülsüzlük,eklemlerde ve kaslarda ağrılar ve gizli bir depresyonda bize eşlik eder.Yaşam tarzımız ,alışkanlıklarımız ,kendimizi ifade ediş şeklimiz yüz çizgilerinin oluşmasında etkilidir.Yirmili yaşların yüz mimikleri kırklı yaşların yüz çizgilerine dönüşür.Sigarayı adete vantuzla çeker gibi içenlerin dudak kenarları akordiyon gibi uzunlamasına çizgilerle dolar.En sevimliside kaz ayaklarıdır.Güleç yüzlülerde görülür.

Bir kısmımız genç gibi davranarak zamana karşı koymaya çalışır.Genç gibi davransada hatta hissetse görüntü aynıdır.Bunun yanında bir kısmımızda güzel ve genç olması gereken kalbimizdir diyerek geçen zamanı umursamadığını göstermek gayretindedir.Oysaki bu gün kalan ömrümüzdeki en genç halimizdir.Bu gerçeği hiçbirşey değiştiremez.En azından şimdilik...

Yaşlanma karşıtı uygulamaların tatminkar başarısı bu sebeplerden dolayı hem yüzü hemde bedeni içerecek şekilde olmasına bağlıdır.Mei Zen teknik yüz ve boyun estetiği akupunktur protokolü bu iki şartıda yerine getirebilmektedir.Bu yöntemde cildin kendini onarması ve yenilemesini sağlamak, elastin ve kollojen salgısını arttırarak güçlendirmek , hafif çizgilerin giderilebilmesi , derin çizgilerin bir miktar hafifleyebilmesi ve en önemlisi de kişinin kendisini daha zinde ve sağlıklı hissetmesi sağlanmaktadır.Tedavi hem yüz veya boyun hemde vücut akupunkturundan oluşmaktadır.Boyun akupunkturu istendiğinde genel olarak yüz akupunkturundan sonra yapılır.30 lu ve kırklı yaşlar başlamak için idealdir.Erken başlangıçta derin çizgiler belirgin olarak geciktirilir.Ancak 80 dahil her yaş grubunda yapılabilir.İlk başlangıçta haftada 2 olmak üzere 10 seans uygulanır.On seanslık tedavinin ardından ilk 2 ay ayda bir,sonra yılda 4-6 seans ve toplamda 5 yıl olmak üzere kür tamamlanır.Zamanı geri alan bu uygulamadaki başarı oranı 90 lar civarındadır.Ateş basmalarının düzelmesi uyku düzeni ,bir kısım baş ve vücut ağrılarının azalması ve hafif depresyonun giderilmesini sağlar.İğne batırılan yüz ve vücut bölgelerindeki geçici morarmalar dışında yan etkisi yoktur.Buda her seans sonrası kullandığımız kremlerle en aza indirilmektedir.Elde edilen başarının sürdürülmesi için 5 yıl boyunca yılda 4-6 kez tedavinin tekrarlanması gerekir.Bunun yanında her sağlık sorununda olduğu gibi sigara kullananların bırakması,güneşten koruyucu kremlerin ve standart yüz temizliği ardından nemlendiricilerin kullanılması iyilik halinin sürdürülmesie katkıda bulunur.

Sağlıklı bir vücut için sağlıklı ve dengeli beslenmek, bol su içmek, egzersiz yapmak gereklidir. Kozmetik Akupunktur, sağlıklı yaşam tarzını benimsemiş kişilerin daha genç görünmelerini sağlayan bir kozmetik ve anti-aging tedavidir.

ibrahimtutak.com.tr